Iphone 4, iphone 5, Ipad, galaxy s3, galaxy s4, galaxy note 2, note 3... Kısacası yeni nesil akıllı bir telefon aldınız, heyecanla paketini söktünüz, arka kapağı açıp sim kartımı takayım dediniz, ama o da ne... SIM kart telefona bir türlü girmiyor! Aman takacağım diye zorlamayın, çünkü telefonun SIM yuvası zarar görebilir, dahası cihazınız garanti dışı kalabilir. Yeni telefonuma Sim kart girmiyor, olmuyor diyorsanız bunu başarmanın bazı yolları var. İşte telefonunuza sim kartı takmanın yolları:

Öncelikle, yeni telefonlarınıza Sim kartın neden takamadığınızı açıklayalım. Çünkü bu telefonlara normal sim kartı sığmıyor, cevap bu kadar basit. Akıllı telefonların bazısı Mikro Sim kart bazısı da nano sim kart kullanmak zorunda. Normal sim kart 25-15mm ebatındayken, mikro sim kartı 15*12mm'dir.

Normal SIM kartınızı mikro SIM yapmanın yolları:

1. Operatör bayisine gidip mikro sim kartı almak:
Sim kartınız hangi operatöre aitse (Turkcell, Avea, Vodafone) hat sahibi operatör bayisine gider kimlik ibraz ederek ve 10-15 TL ücret ödeyerek mikro Sim kartını alır. Bu yöntemin dezavantajı eski sim kartınızda telefon numaraları ya da mesajlarınız varsa onları yeni kartınıza aktaramazsınız.

2. Normal SIM kartınızı operatör bayisinde kestirmek:
Normal SIM kartınızı gidip bir operatör bayisinde mikro boyutlara kestirmek ikinci çözüm. Bu çözümde bazı bayiler ücret talep ederken bazıları da ücretsiz yapabiliyor bu işlemi. Bence en uygun işlem bu çünkü hem ucuz hem de kendi sim kartınızı muhafaza ediyorsunuz bu da demek ki sim kartınızdaki rehber kaybolmayacak.

3. Normal SIM kartınızı Mikro SIM karta kendiniz dönüştürmek:
Bunun için internette gerekli rehber, şablonlar ve kılavuzlar bolca var. Hatta normal SIM kartı mikro SIM karta dönüştürmek, SIM kartı kesmek videoları bile var. Ama ben burada paylaşmak istemiyorum, çünkü bu işlemi yaparken kartınıza zarar verebilirsiniz, suçu bana atmayın. Eğer elinizin yatkın olduğunu düşüyorsanız kendi sim kartı kesmek işine öyle girişin :)

Anahtar Kelimeler: teknoloji, android telefona sim kart takmak, galaxy s3 sim kart nasıl takılır, galaxy s4 sim kart nasıl takılır, iphone 4 sim kart girmiyor, iphone 4 sim kart nasıl takılır, iphone 5 sim kart girmiyor, iphone 5 sim kart nasıl takılır, mini normal SIM to micro SIM template, samsung galaxy sim kart girmiyor, samsung note 2 sim kart takmak, samsung note 3 sim kart nasıl takılır, sim kartı mikro sim karta dönüştürmek, sim kartı nano sim karta dönüştürmek