ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan YASAK dizisi, anlattığı dönem koşullarını ve giysilerini başarılı bir biçimde yansıtmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Yasak Dizisi, Fatma Aliye Topuz'un "Muhadarat" adlı romandan uyarlama bir senaryoya sahip. Dizi, İstanbul Beykoz eski Kundura fabrikasında kurulan platoda çekiliyor. Dizi Cuma günleri 20.00'de... Oyuncu kadrosu ise şöyle:

Yasak Dizisi Oyuncuları Kimler?
Fikret Kuşkan (Nazım Bey)
Deniz Çakır (Calibe)
Burak Yamantürk (Nejat)
Ezgi Eyüboğlu (Asude, Nazım'ın kızı)
Buket Dereoğlu (Münevver, Nazım'ın komşusu)
Hakan Yufkacıgil (Ali Fuat, Münevver'in oğlu)
Gürbey İleri (Nabi, Calibe'nin kardeşi)
Tuğçe Kumral (Ruşen, Hizmetçi)

Yasak Dizisi Konusu nedir?
Dizideki olaylar 19.yüzyıl Osmanlı Devletinde geçmektedir. Büyük iş adamı 'Nazım Bey', eşi öldükten sonra uzun yıllar süren yalnızlığını, memur bir babanın kızı olan 'Calibe'nin aşkıyla bitirmiştir. 'Calibe' ile evlenmeye karar veren 'Nazım Bey', bu evlilikle birlikte 'Calibe'nin geçmişini de hayatına davet edeceğini tahmin etmemişti. Calibe ise hırslı ve birtakım hedefleri olan bir kadındır. Ayrıca teyze oğlu Nejat’a aşıktır.

Yasak Dizisi Bölüm Fragmanı

Anahtar Kelimeler: dizi-film, calibe isminin anlamı, muhadarat roman özeti, yasak calibe kim oynuyor, yasak calibe kimdir, yasak dizisi hakkında bilgiler, yasak dizisi hangi dönemi anlatıyor, yasak dizisi hangi gün, yasak dizisi hangi kanalda, yasak dizisi hangi zamanı anlatıyor, yasak dizisi konusu, yasak dizisi ne zaman, yasak dizisi nerede çekiliyor, yasak dizisi oyuncu kadrosu, yasak dizisi oyuncuları, yasak hangi roman uyarlaması, yasak nazım bey kim oynuyor, yasak nazım bey kimdir