TRT-1'de yeni bir yarışma programı başlıyor. Diğer yarışma programlarından daha farklı olan bu yeni yapımda zekasına güvenen insanlar en zeki olduğunu kanıtlamak için yarışacaklar. Çoklu Zeka kuramına göre tasarlanan yarışmada, katılımcılara sayısal, sözel, görsel gibi bir çok zeka çeşidindeki seviyelerini ölçmeye yarayan sorular sorulacak. Başvuru koşulları ve başvuru formu:

AKIL KARI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

TRT AKIL KARI YARIŞMA PROGRAMI NASIL BİR YARIŞMA OLACAK?
Tekdüze bilgi yarışmalarını unutun. Ülkenin en zeki insanını bulma yolunda eğlenceli ve heyecanlı bir yolculuğa hazır olun. Akıl Kârı, zekâ hakkında bildiklerinizi tümüyle değiştirecek.

‘Çoklu Zekâ Kuramı’ndan yola çıkan Akıl Kârı, yarışmacıların sahip olduğu zekâ tiplerini ayrı ayrı sınayarak tüm zekâ tiplerinde en iyi olan kişiyi, Türkiye’nin en zeki insanını arıyor.

Elemeleri başarıyla geçen adaylardan her hafta dört yarışmacı ülkenin en zeki insanı olduğunu kanıtlamak üzere Sözel / Görsel / Mantıksal / Sosyal / Müzikal ve Fiziksel zekâ dallarında mücadele edecek.

Zekânıza güveniyor musunuz? Bu zekâ tiplerinden birine ya da birkaçına birden sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? Yoksa Türkiye’nin en zeki insanı olduğunuzu mu iddia ediyorsunuz? O zaman siz de Akıl Kârı’na katılın ve zekânızı kanıtlayın.

AKIL KARI PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLER

Anahtar Kelimeler: dizi-film, akıl karı başvuru formu, akıl karı hangi gün, akıl karı hangi kanalda, akıl karı ne zaman başlıyor, akıl karı saat kaçta, akıl karı yarışmasına başvurma şartları nelerdir, akıl karı yarışmasına başvuru formu doldur, akıl karı yarışmasına nasıl katılırım, trt akıl karı başvur