İnternetten materyal indirmenin bir diğer ve hızlı yolu da torrent kullanmak. Nedir torrent peki? çok kısa bir şekilde torrent nedir ve nasıl kullanılır onu anlatacağım. torrent mantığını anlamak için yüzme havuzlarını göz önünde bulundurun. üç tane yüzme havuzu ve bu havuzların içinde su olsun.

Sizin de bir havunuz olsun ve bu havuzu doldurmak istiyorsunuz. ihtiyacınız olan suyu, bu üç yüzme havuzundan alabilirsiniz çünkü bu havuzların içindeki sular aynıdır. üç yüzme havuzundan da biraz su alıp kendi havuzunuzu dolduruyorsunuz. diğer havuzlarda su azalmıyor. şimdi aynı sudan toplam 4 havuzda var. bir beşinci kişi bu dört havuzdan su alarak beşinci havuzu doldurur.

işte torrent ile indirmek istediğiniz birşey, mesela bir dizi, bir çok kişinin bilgisayarında bulunuyor ve siz torentle o bilgisayarlardan o dizinin parçalarını alıp bilgisayarınızda birleşritiyorsunuz. tabi bunu siz değil torrent programı yapıyor.

torrent kullanmak için ihtiyacınız olan bir tane torrent indirme programı. uTorrent olabilir. ben FlashGet kullanıyorum.

FlashGet indirdikten sonra. torrent arayabileceğiniz bir internet sitesi bulmalısınız. http://www.kat.ph gayet güzel bir torrent arama motoru.

istediğiniz şeyin örneğin lost dizisinin 4. sezonu 2.bölümü indirmek istiyorsunuz.

o sitede lost s04e02 diye aratıp dosyaları listeleyin.

çıkan sonuçlardan seed miktarı en yüksek olanı seçip indirin. seed ne kadar yüksekse dosya o kadar hızlı iner.

indirdiğiniz torrent dosyasını flash gete yükleyip indirmeye başlayınız.

Anahtar Kelimeler: İnternet, soru, en iyi torrent programı, torrent arama motorları, torrent indirme siteleri, torrent kullanmak nasıl olur, torrent nasıl kullanılır, torrent ne demek, torrent nedir, torrent programı indir, torrent yöntemiyle download, torrentle dizi indirmek, torrentle download yapmak, torrentle film indirmek, torrentle indirmek nasıl olur, torrentle müzik indirmek, torrentle nasıl indirilir, torrentle oyun indirmek