Fazla şeker tüketmek kan şekerini çok çabuk artırıyor ve pankreas aşırı insülin salgılıyor. Buna "metabolik sendrom" deniyor. İnsülin, şekeri regüle ettikten sonra fazlasını yağ olarak depoluyor. Kan şekerindeki ani düşüşse sürekli acıkma hissine ve yemeye yol açıyor.

• Diş çürümesi başta olmak üzere, obezite, diyabet, kalp ve dolaşım hastalıkları, böbrek taşları, kanser, hipertansiyon, felç, ülser, astım, romatizma, kronik yorgunluk sendromu ve kemik erimesine neden oluyor.

• Kan dolaşımıyla vücudun her tarafına taşınan şeker özellikle de göbek, kalçalar, göğüsler ve bacağın üst kısmında toplanıyor. Bu bölgeler de dolduğunda, yağ asitleri kalp ve böbrek gibi aktif organlara dağılıyor. Bu organlar gittikçe yavaşlıyor ve sonuçta dokuları bozularak yağa dönüşüyor.

• Bağışıklık sistemi zayıflıyor. Vücut soğuk, sıcak veya mikroplara karşı koyamıyor.

not: yazı aşağıdaki linkten alıntıdır:

http://www.genelhaberler.com/yazi_goster.php?id=1827

Anahtar Kelimeler: sağlık, soru, çaya şeker atmanın zararları, çayı kaç şekerli içmeli, çocuğum çok şeker yiyor, çok şeker yemek, şeker kanser yapar mı, şeker sigaradan daha zararlı, şeker yemenin zararları, şekeri bırakmak için ne yapmalı, şekeri çok kullanmanın zararları, şekerin zararları