Kur'an-ı Kerim'deki bilimsel gerçekleri ve şifreli gerçekleri ayan etme girişimleriyle ve ilginç saç şekilleriyle ekranlarda kısa sürede parlayan Ömer Çelakıl, aslen bir tıp doktorudur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezundur. 1980 yılında Gaziantep ilinde hayata gelmiştir. Hayatı hakkında kısa bilgileri şöyle derleyebiliriz:

İsmi ilk olarak 2000′li yılların başında duyulmaya başlandı. Kuran’ın Şifresi adlı kitabı Sınırötesi Yayınları’ndan 2002 yılında çıktı ve aynı yıl en çok satan kitap oldu. Düş ve Nokta yayınlarından kitapları yayınlandı. Halen İstanbul’da yaşıyor, metafizik konularını araştırıyor. Kuran’daki matematiksel sistemi inceleyerek bir takım bilgilere ulaşıyor.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, ömer çelakıl ehli sünnet midir, ömer çelakıl eseleri, ömer çelakıl hangi kanalda, ömer çelakıl hayatı özet, ömer çelakıl kimdir kısaca, ömer çelakıl kitapları, ömer çelakıl mesleği nedir, ömer çelakıl nasıl biridir, ömer çelakıl nerelidir, ömer çelakıl programının adı, ömer çelakıl saç modelleri