Bugün, solunum yetmezliğinden vefat ettiği söylenen yılların tiyatro sanatçısı ve komedi ustası. 1927 tarihinde Kilis'te doğmuş tiyatroya ise 1949 yılında kendi ismini taşıyan tiyatroda başlamıştır. Necla Uygur ile evlidir ve beş çocuk sahibidir. Bunlardan Behzat ve Süheyl Uygur TV programlarından tanıdığımız simalardır. Cenazesinin ne zaman kalkacağına dair bilgi henüz paylaşılmadı:

Öğretmen bir annenin ve subay bir babanın üç çocuğundan ortancası olan Uygur, Kilisli sanatçı İsmail Dümbüllü tarafından keşfedilmiş ve meşhur edilmiştir. Eğitimini Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde tamamlamıştır. İlkokulu Siirt, Ezine ve İntepe'de okumuş ve bu dönemde tiyatroya müsamerelerle başlamıştır. Sarıyer, Çanakkale ve Manisa'da ortaokulu tamamladıktan sonra Güzel Sanatlar Akademisi'nin Heykel bölümüne girmiş; fakat mezun olamamıştır.

OYUNLARI:
Alo Orası Tımarhane mi?
Aman Özal Duymasın
Benim Annem Evden Neden Kaçtı
Cibali Karakolu
Hanedan
Hastane mi? Kestane mi?
Kaynanatör
Miğferine Çiçek Eken Asker
Minti Minti
Sizinki Can da Bizimki Patlıcan mı?
Son Umudum Milli Piyango
Şeyini Şey Ettiğimin Şeyi
Şeytandan 29 Gün Evvel Doğan Çocuk (Minti Minti 2)
Zamsalak

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, nejat uygur cenaze töreni ne zaman, nejat uygur cenaze töreni nerede, nejat uygur kaç yaşında öldü, nejat uygur kiminle evli, nejat uygur nasıl öldü, nejat uygur neden öldü, nejat uygur nerelidir, nejat uygur oynadığı filmler, nejat uygur rol aldığı oyunlar