Bugün itibariyle Milli Eğitim Bakanı olarak Ömer Dinçer'in yerine getirilen Nabi Avcı AK Parti Eskişehir Milletvekilidir. Aslen Bilecik'li olan Avcı 8 Ekim 1953 tarihinde doğmuştur. Nabi Avcı İletişim Profesörüdür. Yeni Şafak gazetesiyle ve Kanal 7 televizyonuyla bazı çalışmaları oldu. Bombacı Parmenides ve Enformatik Cehalet gibi kitapları var. Ayrıca "Molla Kasım" takma adıyla mizah yazıları yazdı.

Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda ve Başbakanlık'ta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP'den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir.

XXIV. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolar arası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolar arası Dostluk Grubu başkan vekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesidir.

24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Milli Eğitim Bakanı olmuştur.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, cumhuriyet tarihi milli eğitim bakanları, milli eğitim bakalarımızın hayatları, nabi avcı asıl mesleği nedir, nabi avcı biyografisi, nabi avcı görev aldığı yerler, nabi avcı hangi üniversite, nabi avcı icraatleri, nabi avcı meb bakanı oldu, nabi avcı milli eğitim bakanı, nabi avcı nereden mezun, nabi avcı nerelidir, nabi avcı yapacakları, tarihten günümüze milli eğitim bakanları