ismail kahramanAkparti İstanbul milletvekili ve (muhtemelen) TBMM meclis başkanı. 1940 yılında İsmail adlı bir baba ve Hatice adlı bir anadan, Rize'de doğmuştur. 75 yaşındaki tecrübeli siyasetçinin asıl mesleği avukatlıktır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1 kasım 2015 Türkiye Genel seçimlerinde meclise tekrar girmiştir.

Öğrenciyken ve sonrasında çok sosyal bir hayatı olan Kahraman sırasıyla Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları yapmıştır.

Akparti'den önce Refah Partisi'nden yirminci dönem; Fazilet Partisi'nden 21. Dönemde İstanbul Milletvekilli seçildi. 54. Türkiye Hükûmetinde Kültür Bakanlığı olarak görev almıştır. Şuan, Recep Tayyip Erdoğan Universitesi mütevelli heyet başlanıdır.

İsmail Kahraman evli ve 4 çocuk babasıdır. Meclis profili için tıklayınız.

18 kasım 2015 tarihinde yapılacak Meclis Başkanlığı için AKparti adına yarışacak.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, ismail kahraman asıl mesleği, ismail kahraman çocukları, ismail kahraman eşi kim, ismail kahraman kaç yaşında, ismail kahraman malvarlığı, ismail kahraman nerelidir, ismail kahraman serveti