17 aralık 2013 günü başlayan ihale yolsuzluk ve rüşvet operasyonları kafanızı mı karıştırdı? Bu bir cemaat vs. AKParti savaşı mı, haklı gerekçeleri olan bir operasyonu mu yoksa çok kirli bir oyun mu? Konu hakkında her kafadan bir ses çıkmakta. Biz bu yazımızda sadece bu tutuklama ve gözaltı operasyonlarıyla ilgili kısa bir özet yapalım o zaman. İşte son günlerde gündeme damagasını vuran olayın bir özeti:

İnşaat ihalelerinde yolsuzluk ve bazı bürokratik işlemlerde rüşvet gerekçesiyle bir çok kişi tutukandı. Bunlar arasında Halkbankası genel müdürü, Ali Ağaoğlu Ve Fatih Belediye başkanı ve sanatçı Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab da vardı. Dahası 4 tane bakan çocuğu da göz altına alınanlar arasında..

İçişleri bakanı muammer güler'in oğlu barış güler, ekonomi bakanı zafer çağlayan'ın oğlu salih kaan çağlayan, çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar'ın oğlu abdullah oğuz bayraktar, halk bankası genel müdürü süleyman aslan ve fatih belediye başkanı mustafa demir'in gözaltına alındı. Halkbankası Genel müdürünün evine yapılan baskında yüklü miktarda para çıktı.

Türk milleti olarak komplo teorilerine bayılıyoruz. Bu operasyon içinde komplo teorileri üretilmekte. Bunlardan en önemlisi ise dershanelerin kapatılması olayında AK partiyle ters düşen Nur cemaatinin bu göz altı operasyonularının başlatılmasına öncülük ettiği teorisi. Hükümetten de bu şüpheyle alakalı açıklamalar yapılmıştı.

Bir başka ama zayıf bir teoride AK partiden istifa eden Hakan Şükür'e karşılık AK partinin bu operasyonların başlamasına neden olduğu. Fakat bu, düşük ihtimal çünkü AK partinin öncü olduğu operasyonda Bakan çocukları tutuklanmazdı herhalde. Bekleyip görelim...

Anahtar Kelimeler: haber, ali ağaoğlu neden tutuklandı, bakan çocukları neden tutuklandı, bakan çocukları niye göz altına alındı, halkbankası genel müdürü kimdir, halkbankası genel müdürü neden göz altına alındı, halkbankası genel müdürü neden tutuklandı, hangi bakan çocukları tutuklandı, reza zarrab kimdir, reza zarrab nerelidir, süleyman aslan kimdir, tutuklanan bakan çocukları