Özellikle kış aylarında hemen herkesin en az bir defa geçirdiği Grip üst solunum yollarında meydana gelen viral bir hastalıktır. Sanılanın aksine gribin antibiyotiklerle tedavisi mümkün değildir. Hastalığın kuluçka süresi yaklaşık olarak iki ya da üç günü bulur. Grip nasıl bulaşır, nasıl geçer, gribin şifası nedir gibi merak edilen soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz:

Grip olma riskini azaltmanın diğer bir yolu da grip aşısıdır. Yüksek risk altında olan gruplar; 65 yaş ve üzerindekiler, şeker hastalığı olanlar, bağışıklık sisteminde yetersizliği olanlar, kanser hastaları, AIDS enfeksiyonu olanlar, organ nakli yapılmış olanlar, steroid ilaç alanlar, kemoterapi ya da radyoterapi uygulananlar,Kan hastalıkları tedavisi görmüş veya hastanede görmekte olanlar, okul, fabrika gibi topluluklarda çalışanlar.

Grip Nasıl bulaşır: tokalaşma, öpüşme, yakından konuşma ve kabalık ortamlarda bulunma vasıtasıyla yayılır. Grip aşısı genelde eylül ekim ve kasım aylarında yapılmalıdır.

Gribin Belirtileri nelerdir? Ani Baş ağrısı,38-39 C ateş, Vücutta genel ağrı ve kırgınlık (özellikle sırt, kol, bacaklarda olmak üzere), Yorgunluk, Genelde kuru öksürük, Bazen burun tıkanıklığı , hapşırma ve -Boğaz ağrısı,Üşüme,titreme,terleme gribin en temel belirtileridir.

Grip nasıl tedavi edilmeli: öncelikle hekiminize başvurduktan sonra;istirahat,sirkeyle yıkanmış meyve ve sebzeler,Bol C vitamini ve Bol su tüketilmelidir. Hastalık süresince Abur cubur ve alkol tüketiminden kaçınmalıdır.

Anahtar Kelimeler: sağlık, c vtamini, gribe bitkisel çözüm önerileri, gribe hangi meyve iyi gelir, gribe iyi gelen yiyecekler, gribi tedavi etme yolları, grip aşısı ne zaman vurulmalı, grip nasıl geçer, grip olmanın belirtileri nelerdir, grip virüsü en çok nerelerde bulunur, gripten doğal korunma yöntemleri, gripten nasıl kurtulurum, sirke ve grip, sirkenin kullanım alanları