gözlük resimleriGözlük sahiplerinin en önemli problemlerinden biri olan gözlük temizleme işlemini kısaca resimli olarak anlatacağız. Gözlük temizliği deyince akla direk gözlük camı gelse de gözlük temizliği sadece camların temizliğinden ibaret değil, çerçeve ve diğer aksamların da temizlenmesi gerekiyor. Gözlüğe güzel ve ayrıntılı bir temizlik yapalım:

BAŞLAMADAN ÖNCE NOT: BU YAZIDA ANLATILAN YÖNTEM, SADECE BİR TAVSİYE NİTELİĞİNDE OLUP GÖZLÜK SAHİPLERİNİN GÖZLÜKLERİNDE OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR HASARDAN YAZI SAHİBİ YA DA SİTE YETKİLİLERİ SORUNLU TUTULAMAZ. BU YAZI YABANCI BİR KAYNAKTAN ALINMA OLUP KENDİ GÖZLÜĞÜM ÜZERİNDE DENENMİŞ VE BAŞARILI SONUÇ ALINMIŞTIR.

ADIM ADIM GÖZLÜK TEMİZLİĞİ YAPMAK:

1. Gözlük, çeşmeden akan hafif sıcak suyun altına tutularak kaba kirlerden arındırılır.
gözlük nasıl temizlenir

2. Gözlüğe, içinde zararlı madde içermeyen az sıvı sabun döküp camlar, çerçeve ve sapları, burunluk, parmaklarla yavaşça çok bastırmadan ovalanır. Bunun için hafif ıslak bir pamuk da kullanılabilir.
gözlük nasıl temizlenir

3. Çeşmeden akan sıcak su yardımıyla gözlük durulanır, durulanırken gözlüğün hassas yerlerine çok baskı uygulanmaz.
gözlük nasıl temizlenir

4. Pamuk bir bez ya da havlu ile yine çok bastırmadan gözlük kurulanır.
gözlük nasıl temizlenir

5. Yumuşak kılları olan bir diş fırçasıyla burunluğun arasındaki pislikler temizlenir. Bunu yaparken diş fırçasının kıllarının camlara değmemesine dikkat ediniz, aksi halde camlarınız çizilebilir.
gözlük nasıl temizlenir

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki Gözlük camlarını kesinlikle defter kağıdı, gazete kağıdı, naylon kumaş, kravat, kumaş pantolon ve gömlek gibi sert yüzeyli bezler ile temizlemeyiniz. Çünkü Bunlar gözlük camlarınızın çizilmesine neden olur.

Anahtar Kelimeler: sağlık, soru, detaylı gözlük temizleme nasıl yapılır, gözlük bakımı nasıl yapılır, gözlük camları nasıl temizlenir, gözlük çerçevesi nasıl temizlenir, gözlük nasıl silinir, gözlük nasıl temizlenir, gözlük nasıl temizlenir resimli, gözlük nasıl temizlenir video, gözlük temizleme ipuçları, gözlük temizleme nasıl yapılır, gözlük temizleme yöntemleri, gözlük temizliği nasıl yapılır, numaralı gözlük nasıl temizlenir, pratik gözlük temizleme