google, arama motorunu genişletmeye ve geliştirmeye devam ediyor. arama motoru bu kez google plus özellikleri eklenerek geliştirilmiş. google'ın aramalara eklediği özellikler şöyle:

1. Bölgeye göre resim arama

Bölgeye göre arama, yeni bir gelişmiş arama seçeneği. İşleve erişebilmek için öncelikle Görsel aramaya geçmeniz, ardından Gelişmiş Aramaya tıklamanız gerekiyor.

Burada, sayfanın alt kısımında bulunan "Bölge:" seçeneği ile resim aramanızı, dünyanın belirli bir bölgesinde gerçekleştirebilirsiniz.

2. Alt yazılı videoları arama

Video aramasında beliren yan çubuk, video süresi, kaynak, yükleme zamanı gibi birçok ilginç seçenek sunuyor. Gelişmiş arama sayfasına geçtiğinizde ise birkaç faydalı işlevle daha karşılaşıyorsunuz. Örneğin videoları dile göre aramanız, veya sadece altyazılı videoları aramanız mümkün.

3. SafeSearch ile arama

Google'da yetişkin içerikle karşılaşmak istemiyorsanız, SafeSearch filtresini etkinleştirebilirsiniz. Bu ayarı tek bir arama için veya varsayılan olarak değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Aramaya tıklayın, "Tarih, kullanım hakları, bölge ve diğerleri" bağlantısına tıklayın ve "Güvenli Arama"yı etkinleştirin.

SafeSearch için varsayılan ayarı, Google'ın Tercihler sayfasında belirleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: google arama motoru nedir, google arama özellikleri, google nedir, google plus arama özelliği, google plus kayıt olmak, google plus kayıt silmek, google plus nedir, google plus vs facebook, güncel