2012 yılında elli yedincisi düzenlenecek olan Eurovision Şarkı Yarışması bu sene Azerbaycan‘ın başkenti Bakü‘de olacak. Yarışmada yarışacak ülkelerin şarkıları da belli olmaya başladı. Türkiye‘yi can bonomo temsil edecek.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yarı finali 22-24 Mayıs’ta, büyük finali ise 26 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak 57. Eurovision Şarkı Yarışması için ön hazırlıklar yapılıyor. Yarışmaya katılacak 10 ülke şarkılarını belirledi ve görücüye çıkardı. Şarkılarını belirleyen ülkeler şöyle: Kıbrıs, Malta, İzlanda, İtalya, Almanya, Letonya, Belarus, Norveç, Macaristan, Ukrayna...

43 ülkenin katılacağı yarışmada İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya ile birlikte geçen yılın birincisi Azerbaycan doğrudan finallere katılacak. Diğer 37 ülkeyse yarı final mücadelesi verecek. Bunun için iki grup oluşturuldu. Birinci grupta 18 ülke, 22 Mayıs’ta finale yükselmek için performans sergileyecek.

Türkiye’nin de yer aldığı ikinci grupta 19 ülke bulunuyor. Can Bonomo Türkiye'yi temsilen 24 Mayıs günü Türkiye adına sahne alacak. Bonomo'nun Bakü'de söyleyeceği şarkı ise 22 Şubat Çarşamba günü TRT'den yayınlanacak. Azerbaycan'ın Eurovision 2012'nin tanıtım klibini aşağıdan izleyebilirsiniz, videonun altındaki linkten ise şarkısı belli olan ülkelerin şarkılarını izleyebilirsiniz:

Diğer ülkelerin şarkıları:

http://www.youtube.com/user/ESC2012Azerbaijan/videos

Anahtar Kelimeler: haber, 2012 eurovision hangi ülke, 2012 eurovision hangi ülkede, 2012 eurovision ne zaman, 2012 eurovision türkiye hangi şarkıyla katılacak, 2012 eurovision türkiyenin şarkısı, eurovision can bonomo söyleyeceği şarkı ne, eurovisiona hangi ülkeler katılıyor, eurovisiona katılan ülkeler ve şarkıları, eurovisionda hangi ülke hangi şarkıyla katılacak