Ersan İlyasova, asıl adıyla Arsen İlyasov 1987 doğumlu Türk Basketbolcu. Eskişehir doğumlu ve Kırım tatarı bir ailenin çocuğudur. 2003 yılında T.C vatandaşı olmuştur. Şuan NBA takımlarından milwaukee Bucks forması giymektedir. Pivot mevkinde oynar ve 2.08m boyundadır.

23 Ağustos 2005 günü Milwaukee Bucks ile iki yıllık kontrat imzaladı. Ancak sezon başlamadan, tecrübe kazanması amacıyla, NBA takımlarının daha çok genç oyuncularını yetiştirmek için kullandığı NBA Development League takımı Tulsa 66ers'a gönderildi.

2007 yazında İspanya'nın FC Barcelona takımına transfer olarak bu takıma transfer olan ilk Türk basketbolcu olmuştur. Burada çok başarılı bir performans geçirmiş, yine NBA takımlarının dikkatini çekmiştir.

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye formasını giymiş ve çok başarılı bir performans ortaya koyarak takımın başarısında büyük pay sahibi olmuştur.

NBA'da 207 maça çıkmıştır,bu maçlarda 21.1 dakika ortalaması ve 8.8 sayı ortalamasıyla oynamıştır.

Ersan'ın NBA istatistiklerinin yer aldığı resmi profili: http://www.nba.com/playerfile/ersan_ilyasova/

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, ersan ilyasova biyografi, ersan ilyasova boyu kaçtır, ersan ilyasova istatistikleri, ersan ilyasova kimdir, ersan ilyasova milwauke bucks istatistikleri, ersan ilyasova nba hangi takımda oynuyor, ersan ilyasova nba kariyeri, ersan ilyasova nba profili, ersan ilyasovanın oynadığı takımlar, nba'da oynayan türk basketbolcular kimlerdir