Yasemin Bradley, tıp doktorudur. Spikerlik ve TV programcılığı da yapmaktadır. 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun oldu. Kanal D haber spikerliği yaptı ve en iyi haber spikeri ödülü aldı. Şimdilerde TRT'de "Yasemin Bradley ile Reçetesiz Hayat" adlı Anadolu'da sağlıklı beslenme alışkanlıkları üzerine bir sağlık programı hazırlayıp sunmaktadır.

Londra BBC Türkçe Servisi’nde prodüktörlük eğitimi gördü. "Bradley Beslenme Danışmanlık" adlı şirketiyle doğru beslenme konusunda şirket ve kurumlara eğitim- danışmanlık hizmeti veriyor.

Antony Bradley adlı İngiliz eşinden 4 yıllık evlilikten sonra ayrıldı. Şuan Atıf Cezayirli ile evlidir. (Editörün Notu: Bu bilgiyi 2009 yılında Akşam gazetesine verdiği röportajdan aldım, başka sitelerde değişik bilgler de var, bu bilgi doğru olmayabilir. Eğer doğru değilse okuyucularımızdan ve Yasemin Bradley Hanımdan özür diliyoruz...)

Eserleri:
Gelecek Yiyeceklerde, (2002) Bradley Mutfağı, ( 2004) Kiminle Ne Zaman, Nerede, Ne Zaman, Nasıl Konuşmalı ?, (1996) Dünya Savaşı Aşk Öyküleri, (2002) Parola Harbiyeli Aldanmaz, (2002)

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, bradley diyeti nedir, dr yasemin bradley kimdir, reçetesiz hayat sunucusu kimdir, ünlü türk diyetisyenler kimlerdir, yasemin bradley diyeti, yasemin bradley doğum tarihi, yasemin bradley ekşi, yasemin bradley eserleri nedir, yasemin bradley eşi kimdir, yasemin bradley hangi kanalda, yasemin bradley kaç yaşında, yasemin bradley kiminle evli, yasemin bradley kitapları, yasemin bradley nerelidir, yasemin bradley türkmüdür