diriliş ertuğrulTRT-1'in yeni dizisi Diriliş - Eruğrul, Osmanlı Devleti'nin kuruluş hikayesini konu alan bir yapım olarak boy gösteriyor. Dizinin çekimleri Riva ve Beykoz'a kurulan platolarda yapılıyor. Dizi, dönemin havasını yansıtan ve büyük bütçelerle kurulan platolarda çekilmektedir. Dizinin oyuncu kadrosu, diğer bilgileri ve fragmanı:

Diriliş Oyuncu Kadrosu:

Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Mehmet Çevik, Didem Balçın, Osman Soykut, Serdar Gökhan, Hande Subaşı, Survivor Cengiz Coşkun ve emektar oyuncu Hülya Darcan Diriliş dizisinin oyuncuları arasında yer alıyor.

Diriliş Konusu Nedir?

Dizinin yapımcılığını Tekden Film üstlenmiştir. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu hazırlayan önemli göç, sefer ve savaşların kahramanı olan ve Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin yaşamı ve kahramanlıkları, dizinin ana konusunu oluşturuyor.

Ertuğrul Bey ve Alp'lerinin Tapınak Şövalyeleri, Moğol kavmine ve zalim Türkmen beylerine karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği'ni kurma süreci dizinin ana hatları olarak ortaya çıkıyor.

Diriliş Ertuğrul Nerede Çekiliyor?

Çekimleri Beykoz’da Kundura Fabrikası’nda ve Riva’da inşa edilen platolarda yapılmaktadır. Bu mekanlar 13. yüzyılın dünyasını yansıtacak şekilde düzenlenmiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FRAGMAN İZLE:

Diriliş Künye:
Yapım: Tekden Film
Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Proje-Senaryo: Mehmet Bozdağ
Genel Yönetmen: Metin Günay
Yönetmen: Burak Cem Arlıel

Dizi karakterleri:
Ertuğrul Gazi Kimdir?
Süleyman Şah Kimdir?
Hayme Hatun Kimdir?

Anahtar Kelimeler: dizi-film, diriliş ertuğrul fragmanı izle, diriliş ertuğrul hangi dönemi anlatıyor, diriliş ertuğrul hangi kanalda, diriliş ertuğrul konusu nedir, diriliş ertuğrul ne zaman, diriliş ertuğrul nerede çekiliyor, diriliş ertuğrul oyuncu kadrosu