Arif Susam, türk sinemasında bazı filmlerde de aktörlük yapmış ses sanatçısı ve müzisyendir. 1956 yılında Elazığ'da doğmuştur. Müzik Tarzı daha çok "Taverna müziği"dir. Ayrıca orkestra şefliği de yapmıştır. 8 yıl klasik batı müziği eğitimi almıştır. Bazı şarkıları arasında konuşmasıyla da hatırlanır.

1984 yılında "Efsane Aşk" adlı albüm sanatçının ilk albümüdür. Bu güne kadar 16 albümü çıkan sanatçı 4 sinema ve video filminde başrol oynadı.

En çok satan albümü 1984 yılında '' Yıldönümü '' bir milyon beşyüzbin rakamına ulaştı. Aynı zamanda bu albüm sayesinde Arif Susam tüm Türkiye ve yeryüzünde yaşayan tüm gurbetçilerimiz tanımış oldu.

1982 yılında Tarabya' da tek başına piyanosuyla programlara başladı ve Köşen Restaurant' ta bir fiil 14 yıl program yaptı. 1980 yılında evlendi ve 2 erkek çocuk sahibi. En sevdiði spor futbol olan sanatçı koyu bir Galatasaray taraftarı.

Aşağıda Arif Susam'ın en ünlü eserlerinden "Geçmiyor Geceler" Dinleyebilirsiniz:

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, arif susam bağlama izle, arif susam biyografi, arif susam eserleri, arif susam geçmiyor geceler dinle, arif susam hakkında kısa bilgi, arif susam hangi filmler, arif susam kaç yaşındadır, arif susam kimdir, arif susam klip izle, arif susam nerelidir, arif susam özgeçmiş, arif susam şarkıları, arif susam taverna müziği, arif susam türkü izle