Bir internet sitesini kontrol eden bilgilere yasadışı olarak erişip kontrolü ele geçirmek illegal bir hack yöntemidir. dünyada gerek etik gerek illegal hacker'lar var, anonymous ise bu hacker'lerin bir kısmının bir araya gelip kurduğu bir kapatilst düzene meydan okuyan bir hacker grubudur.

anonymous ingilizce bir kelime olarak anonim manasına gelir, yani belirsiz. bu grup bir çok websitesini hack'leyerek ismini duyurdu. en son facebook'a saldırı düzenleyeceklerini duyurmuşlardı ama bunu henüz yapmadılar. bugün ise amerikan istihbarat teşkılatı CIA'yi hackledikleri söyleniyor. daha önce FBI ve ispanyol polis teşkılatının websitelerini hacklemişlerdi.

Anahtar Kelimeler: soru, anonymous cia hack, anonymous facebook hack, anonymous grubu hakkında bilgi, anonymous grubu kimlerden oluşuyor, anonymous grubu nerede, anonymous hacklediği sitelerin listesi, anonymous hacklediği websiteler, anonymous kimdir, anonymous ne zaman kuruldu, anonymous nedir, hacker olmak istiyorum, hacking nasıl yapılır, hacking nedir, güncel