Andorid işletim sistemi olan telefonlarda gmail uygulamasına ikinci veya daha fazla hesabı eklemek eskiden daha kolaydı, gmail uygulamasının hesap ayarlarından yapılabiliyordu. Şimdi andorid yeni versiyonlarında bu ayar başka bir yere konmuş durumda.

Android 4 ve uzeri versiyonlarda gmail uygulamasına başka bir hesap daha eklemek için şöyle yapıyoruz:

Telefonumuzun ayarlar simgesine tıklayarak ayarlar kategorisine girdikten sonra "hesaplar" sekmesinin altında "hesap ekle" kısmına tıklıyorurz. Karşımıza gelen listede "google" hesabına tıklıyoruz ve eklemek istedigimiz hesabın kullanıcı adı ve şifresini girerek olayı tamamlıyoruz. Bu kadar basit.

Bu söylediğimiz ayar samsung galaxy s3, s4, note 2 ve note 3, lg g2, sony gibi android 4 ve üzeri işletim sistemine sahip telefonlar için geçerli. Eski sürümlerde yine gmail uygulamasının içindeki ayarlarda ekleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: teknoloji, adroid gmail ikinci hesap eklemek, adroid gmail uygulaması hesap ekle, android gmail add a second account, başka gmail hesapları ekle, galaxy s3 gmail hesabı eklemek, galaxy s4 gmail hesabı nasıl eklenir, gmaile ikinci hesap nasıl eklenir, lg g2 başka gmail hesabı eklemek, note 2 başka gmail hesabı eklemek, note 3 başka gmail hesabı eklemek, telefona başka gmail hesabı eklemek, telefona ikinci gmail hesabı nasıl eklenir, telefondan gmail hesabını silmek