Galatasaray Spor Külübü'nün gelecek yönetim kurulu seçimlerindeki en kuvvetli başkan adayı ve eski yöneticilerinden Alp Yalman sanayici ve iş adamıdır. Tatko Şirketler Grubunun sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır. Alp Yalman, 1 ocak 1940 yılında İstanbul'da doğmuştur. Galatasaray Lise'sini bitirmeyen ilk başkandır. Robert Koleji mezunudur.

alp yalman kimdir

Alp Yalman, ilk kez 1973'te Galatasaray yönetim kurulunda görev yaptı. 1990'dan 1996 yılına kadar Galatasaray kulübünün Başkanlık görevini yürüttü. Galatasaray onun döneminde iki defa lig şampiyonluğu, iki defa Türkiye kupası ve yine iki kez Cumhurbaşkanlığı kupası kazanmıştır.

Alp Yalman, 1961 yılında ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun ablası Varlık Hanım'la dünya evine girdi ve evlilikten, Kerem ve Mehmet adlı iki oğlu vardır. Alp Yalman, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir. İki bine yakın sinema filminden oluşan koleksiyonu vardır.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, alp yalman asıl mesleği, alp yalman biyografisi, alp yalman boyu kaç, alp yalman çocuklar kimler, alp yalman çocukları varmı, alp yalman eşi kimdir, alp yalman evlimi, alp yalman gerçek mesleği ne, alp yalman şirketleri