İşler Güçler dizisi ve Düğün Dernek filmiyle gönüllerde iyice yer eden Ahmet Kural ve Murat Cemcir'den yepyeni bir proje daha geliyor. Dizi olarak plananlanan yapımın adı "Kardeş Payı". Star TV'de başlayacak komedi türündeki projenin yapımcılığını NTC Medya Mehmet Yiğit Alp yapmaktadır. Proje tasarımı, senaryo ve yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir var. Dizinin konusu, oyuncu kadrosu ve fragmanı:

Dizinin Oyuncu Kadrosu: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Rıza Akın, Ayşe Kökçü, Şinasi Yurtsever, Ali İhsan Varol, İpek Yaylacıoğlu, Berfu Öngören, Korhan Herduran, Nazlı Tosunoğlu, Sadık Gürbüz, Fulden Akyürek
Yapımcı: NTC Medya
Yönetmen ve Senarist: Selçuk Aydemir

Dizinin Konusu
Metin, Ali, Feyyza, aileleri ile hayatlarını sürdüren kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli Tahsin Bey, efsane üçlü Metin-Ali-Feyyaz'ı ölene dek yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve Feyyaz adlarını vermeye niyetlenir. Üçüncü çocuk kız olunca adını Feyyza koyarlar.

Tahsin yaz aylarında Metin ve Ali'yi "Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun" diyerek su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır. Bunalr az çok para kazandıklarını anlayınca eğitimlerini bırakıp tesisatçılığa başlarlar.

Yazları bir yerde çırak olarak çalışmayan tek evladı Feyyza ise okulu bitirir ve evine maddi olarak destek olur. Metin ve Ali ev ekonomisine hiç katkıda bulunmazlar ama "Dünya'ya barış ve mutluluk getirecek" diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir.

KARDEŞ PAYI DİZİ FRAGMANI

Anahtar Kelimeler: dizi-film, ahmet kural nerelidir, kardeş payı ahmet kural, kardeş payı dizisi fragmanı izle, kardeş payı dizisi hangi günler, kardeş payı dizisi hangi kanalda, kardeş payı dizisi konusu nedir, kardeş payı dizisi oyuncu kadrosu, kardeş payı dizisi oyuncuları, kardeş payı dizisi özeti, kardeş payı dizisi senaryosu, kardeş payı dizisi yeni bölüm izle, kardeş payı dizisi yönetmeni kim, kardeş payı murat cemcir, murat cemcir nerelidir, selçuk aydemir yönettiği filmler