Adnan Şenses, 25 aralık 2013 günü, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede mide kanserinden vefat etti. Çalışma hayatına marangozluk mesleğiyle başlayan Adnan Şenses, atölye çalışmaları sırasında, sesinin güzelliğiyle çevresinin dikkatini çekince 1956 yılında müzik hayatına başlamıştır. 4 yıl sonrasında ise ilk filmini (1960) “Fakir Şarkıcı” adında yapar. İşte Adnan Şenses'in hayatından kısa kısa kesitler:

1961 yılında ise Yeşilçam'da film yapımcısı “Suzan Yakar Rutkay” ile tanışıp evlendi. Müzik ile ilgili profesyonel derslerini Suzan Yakar ‘dan almıştır. Çeşitli gazinolarda çalışarak profesyonel sanat hayatına atılmış olup, 47 film ve birçok albüm yayımlamıştır.

Özel hayatı ile ilgili olarak 6 kez evlenen Şenses’in İkinci Eşi Meral Tunalı’dan dünyaya gelen bir kızı bulunmaktadır. (Arzum Şenses)
Mutluluğu son evliliğinde “doyasıya aşk yaşadığım son evlilikti” dediği Lale Hanım’la 1990’da yapmıştır.

Şenses; Muazzez Ersoy ve Bülent Ersoy ile birlikte 'Devlerin Sahnesi' adlı bir proje ile Bostancı Gösteri Merkezi'nde Klasik Türk Müziği ile seyircisiyle son kez 2012 yılında buluştu.

Mide kanseri olduğundan ameliyat ile midesini komple aldılar, bunun üzerine Ünlü şarkıcı Sezen Aksu; Adnan Şenses'in hastalığından etkilenerek bir şarkı besteledi. Aksu 'Bekleyemedin mi?' adlı bu şarkıyı Şenses'e hediye etti.
Tüm tedavilere rağmen 25 Aralık 2013 tarihinde saat 20:30’da tedavi gördüğü Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde 78 yaşında öldü.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, 6 kez evlenen ünlü kim, Adnan Şenses çocukları kimdir, Adnan Şenses kaç defa evlenmiştir?, adnan şenses malvarlığı, Adnan Şenses neden öldü, adnan şenses nerelidir, adnan şenses vasiyeti, Adnan Şenses'in çocuğu var mıdır?, Aslan burcu ünlüleri, Bekleyemedim mi, Bülent Ersoy, Devlerin Sahnesi, Fakir Şarkıcı Kimin Eseri, Klasik Türk Müziği Sanatçıları, Meral Tunalı Kim, Mide Kanserinden Ölen Ünlüler