Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Başvuru Şartları için duyuruları Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden (ie.gov.tr) yapılmaktadır. Bu sene pomem başvurularının mart ayı içinde olacağı belli ama kesin takvim daha yayınlanmadı.

Henüz bir resmi açıklama yok ama 2012 Pomem’e tahminlere göre Kamu Personel Seçme Sınavının birinden KPSS-3 puan türünden 65 ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.

Değerlendirme ve seçme sınavına, KPSS-3 puanlarına göre yapılacak sıralama neticesinde en yüksek puandan başlanarak yapılacaktır.

Yine tahminlere göre bu yıl geçtiğimiz sene olduğu gibi pomeme (9.500) Erkek, (500) Bayan toplam (10.000) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (2.850) Erkek, (150) Bayan toplam (3.000) aday yedek olarak alınacaktır.

Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 165 santimetreden kısa boylu olmamak polis olmak için bir şarttır

POMEM mezunu yeni bir polisin maaşı yaklaşık 2.000 TL olmaktadır. Evli ve iki çocuklu polis için bu rakam 2.315 TL'dir.

Anahtar Kelimeler: soru, 11.dönem pomem ne zaman, 2012 pomem başvuru şartları nelerdir, polis olmak için boy ve kilo sınırı, pomem alımları kaç tane, pomem alımları ne zaman, pomem baraj puanı nedir, pomem başvuru şartları nelerdir, pomem kaç aylık eğitim, pomem kpss minimum puanlar nedir, pomem kpss puanı nedir, yeni atanan polis maaşı, yeni polis maaşları nedir